F.A.Q.

czyli najczęściej zadawane pytania!

 

Czy „Emergency Song” to piosenka Rihanny?

NIE! Rihanna nigdy nawet nie rozważała (a nawet wiedziała o jej istnieniu) współpracy przy tym utworze. Piosenka to demo nagrane przez artystów o podobnych głosów. Utwór skomponował piosenkarz Mario. To właśnie on w jednym z wywiadów potwierdził, że utwór nigdy nie był piosenką Rihanny i nie rozumie skąd te plotki. Bardzo często zdarza się, że twórcy muzyki wpisują nazwiska znanych gwiazd, aby wypromować swoje demo. Tak też zdarzyło się tym przypadku i nieszczęśliwie, wiele osób dało się na to nabrać, a utwór nadal uznawany jest jako „niewydany” utwór RiRi. Bzdura!

Dlaczego singiel „Talk That Talk” nie miał teledysku?

„Talk That Talk” ostatecznie nie zostało wybrane jako singiel! Początkowo były plany, aby został singlem jednak, gdy nie było możliwości nagrać teledysku z Jay-Z (któremu urodziła się dopiero co córka) zrezygnowano z tego pomysłu.

Dlaczego trasa „Last Girl On Earth” nie została wydana na DVD?

Cały koncept trasy LGOE został stworzony przez artystę Simona Henwooda. Wydanie DVD byłoby zatem zbyt dużym kosztem dla Rihanny, która otrzymałaby za to o wiele mniej zysku niż on, natomiast Henwood nie musiałby wydać na stworzenie DVD ani grosza. Tylko czysty zysk. Z tego samego powodu trasa Loud Tour bardzo przypomina trasę LGOE. Usunięto z niej pomysły Simona i pozostawiono to co wymyśliła ekipa Rihanny. Dzięki temu można było stworzyć DVD bez naruszania cudzych praw autorskich.

Czy album „Dark Angel” to nigdy niewydana robocza wersja płyty Rated R?

Kolejna plotka! Rihanna nigdy nie planowała wydania albumu o nazwie „Dark Angel”. Nazwę tę wymyślił jakiś fan, a inni zaczęli ją powtarzać jako wymarzoną nazwę albumu. Kilku fanów stworzyło nawet okładkę wykorzystując stare zdjęcia Rihanny i w ten sposób inni fani dali się nabrać! Nie wiadomo nawet czy ktokolwiek z ekipy Rihanny wie, że krążyła plotka o takim tytule, jako, że informacja ta stworzona przez fanów, krążyła jedynie w środowisku fanów. Rihanna rozpoczęła nagrywać materiał na album Rated R długo po tym jak wymyślona została nazwa „Dark Angel”. Nikt nigdy nie wymyśla najpierw nazwy albumu, następnie nagrywa utwory. To utwory kształtują tematykę albumu i tym samym określają nazwę!

Czy stosunki Jay’a Z z Rihanną rzeczywiście się popsuły?

Nie. Jay-Z darzy Rihannę wielkim zaufaniem. Fakt, że jest mniej obecny w jej karierze spowodowany jest tym, że daje jej większą swobodę. Ponadto od ponad 3 lat Rihanna związana jest z firmą Roc Nation, której założycielem jest Jay-Z. Dokładnie od tego momentu jego stosunki z Rihanną się podobno „oziębiły”. Prawdą jest jednak, że managerem Rihanny wtedy Jay Brown, najbliższy współpracownik Jaya-Z. Zatem mając Rihannę w „bezpiecznych rękach” mógł on się skupić na własnej karierze i rodzinie.

Czy „Silly Boy” to utwór Rihanny i Lady Gagi?

Nie! Sytuacja podobna jak w przypadku „Emergency Song”. Utwór „Silly Boy” został nagrany przez debiutującą wówczas holenderską piosenkarkę Evę Simmons. Chcąc wypromować Evę jej ekipa sprytnie zaczęła rozprowadzać plotki jakoby jest to duet Rihanny i Lady Gagi – dwóch najpopularniejszych piosenkarek! Wyszło dokładnie jak zaplanowali, gdyż wszyscy zaczęli mówić o utworze „Silly Boy”! Pisali o nim zarówno fani jak i media! Wkrótce ekipy obydwu artystek zmuszone były do zaprzeczenia tym doniesieniem, a ekipa Evy Simmons mogła wówczas rozprowadzić „gorącego newsa”, że artystka „o głosie jak Rihanna i Lady Gaga” to właśnie Eva! Bardzo sprytne!

Czemu na Loud Tour DVD jest taki słaby dźwięk?

Ekipa Rihanny przykłada bardzo dużo uwagi do jak najlepszego dźwięku. Zawsze również chcą podkreślić, że Rihanna ZAWSZE śpiewa na żywo! Loud Tour DVD został zatem przygotowany w systemie 5.1. Do idealnego odsłuchu potrzebne jest dobre nagłośnienie – co najmniej 5 głośników + subbufer, amplituner 5.1! Bez tego dźwięk wydaje się jakby nagrywany w wiadrze. Jeżeli macie jednak odpowiedni sprzęt to koncert potrafi wcisnąć w kanapę! Oglądanie go jednak na zwykłym komputerze jest co najmniej nie wskazane. Ponadto w przeciwieństwie do wielu koncertów „na żywo”, DVD Rihanny jest faktycznie nagrane NA ŻYWO! Głos Rihanny nagrany jest naprawdę na koncercie i nie został poddany ŻADNEJ obróbce komputerowej jak w przypadku większości koncertów na DVD. W ten sposób możecie poczuć się jak na koncercie!

Dlaczego nie ma niektórych utworów na Loud Tour DVD, które zostały wykonane podczas trasy koncertowej?

Utwory musiały zostać wycięte ze względu na prawa autorskie. Np. „Darling Nikki” jest utworem Prince’a i nie było możliwe umieszczenie jej na płycie.

Czy Rihanna należy do Illuminati?

Nie ufaj wszystkiemu co przeczytasz w internecie! To kompletna bzdura! Rihanna nie należy do żadnej sekty, a wielokrotnie też wspominała jak wiele zawdzięcza Bogu. Ten „kult” został wymyślony przez zwykłych hejterów, którzy notorycznie dodają co nowe nazwiska do swojej listy artystów, którzy odnoszą sukcesy, a oni im zazdroszczą! Jako, że plotka to urosła do ogromnych rozmiarów, same gwiazdy co raz częściej z tego się śmieją. Rihanna wspomina o tej plotce w teledysku „S&M”, gdzie zamieszcza różne obraźliwe zarzuty sformułowane przez media. Nie znaczy to, że „sekretnie się do tego przyznaje”, tak samo, jak nie przyznaje się do posiadania głosu jak koza (to sformułowanie również pojawia się w teledysku, a wymyślone zostało przez głupi blog ThatGrapeJuice). Illuminati zostali wymyśleni przez zazdrośników. Nie ma w tym więcej teorii.

Rihanna i Chris Brown? Jak to jest naprawdę?

O tym wiedzą chyba tylko sami zainteresowani. Jednak nie należy wierzyć w co najmniej 95% plotek na ich temat wymyślonych przez prasę. Przypominamy, że media zarabiają pieniądze na „gorących tematach” zatem jeżeli Rihanna nie daje im powodu do plotkowania, sami te plotki wymyślają. Im bardziej dziwna tym lepiej, np. „ślub Rihanny na plaży ze striptizerkami i marihuaną”… nie brzmi dla Was komicznie? My sugerujemy mieć duży dystans do serwisów plotkarskich i zapamiętać, że Pudelkom, Hotplotom itp. NIGDY nie należy wierzyć.

Czy Melissa Forde to sekretna dziewczyna Rihanny?

W mediach niestety istnieje przekonanie, że dwie kobiety nie mogą być przyjaciółkami, bo od razu muszą tworzyć parę (ponownie = gorący temat). Melissa dba o to, żeby Rihannie nie uderzyła woda sodowa do głowy. Dzięki niej ma ona chociaż odrobinę „normalności” w szalonym świecie show biznesu, gdzie na każdym kroku ktoś chce zarobić na niej pieniądze. W związku z tym, że znają się od czasów szkolnych, Rihanna dobrze wie, że może jej ufać w każdej kwestii. Bardzo zatem ceni jej zdanie.

Dlaczego piszecie, że jesteście oficjalnym fanklubem i wydaje Wam się, że wszystko wiecie o Rihannie?

Ekipa RihannaDaily jest częścią firmy Roc Nation. Naszym zadaniem jest informowanie fanów o tym co jest prawdą, a co jest fałszem. Nasze informacje pochodzą z pierwszej ręki. Mamy bezpośredni kontakt z Rihanną i osobami z jej najbliższego otoczenia. Ale na pewno nie wiemy wszystkiego.

Czemu Rihanna nie pisze swoich piosenek?

Rihanna to obecnie jedna z najbardziej znanych piosenkarek na świecie. Każdy chce z nią pracować. I są w wśród nich czołowi producenci i kompozytorzy, którzy mają naprawdę dużo do zaoferowania. Nie bez powodu każdy kolejny singiel to hit. Ponadto Rihanna ma bardzo duży wpływ na powstawanie piosenek, a nawet tekstu. Bardzo często jednak nie jest wpisywana w kredytach utworu.

 

 

 

 

Jeżeli macie propozycje innych pytań piszcie do nas na e-mail! rihannafanklub@gmail.com