Talk That Talk

TTT

Talk That Talk to szósty studyjny album Rihanny wydany nakładem Def Jam Recordings.

Album pojawił się w Europie (m.in. też w Polsce) już 18 listopada 2011 roku, a międzynarodowo ukazał się 21 listopada. Na całym świecie album sprzedał się ok. w 3 mln egzemplarzy, w samej Polsce otrzymał status platyny (+20.000), z pozycją #2 na OLiS.

Album został wydany w dwóch różnych edycjach. Edycja standardowa zawiera 11 utworów, deluxe 3 bonusowe (Red Lipstick, Do Ya Thang, Fool In Love). Edycja rozszerzona została wydana w kartonikowym pudełku, zawiera osobny booklet ze zdjęciami, miniplakat, a także obie okładki albumu.

Pierwszym singlem promującym album jest niekwestionowany hit wykonany w duecie z Calvinem Harrisem – We Found Love10 tygodniowy numer #1 na Billboard Hot 100 (a także w Polsce) to z pewnością największy hit Rihanny, opanował cały świat.

You Da One to drugi singiel z albumu Talk That Talk. Utwór został napisany między innymi przez samą Rihannę. Był nagrywany w Paryżu i Los Angeles. Teledysk wyreżyserowany przez Melinę Matsoukas został nakręcony w Londynie podczas trwania LOUD Tour. Piosenka została #1 na Billboard Hot Dance Club Songs.

Trzecim singlem promującym album była tytułowa kompozycja, Talk That Talk. Hip-hopowy utwór był promowany tylko radiowo, bez teledysku (mimo wcześniejszych planów jego nakręcenia). W piosence wokali użyczył raper Jay-Z. Singiel został wydany na promocyjnym CD tylko we Francji.

Birthday Cake, czwarty singiel z albumu, również wydany wyłącznie w radiu. Wersja singlowa to remiks nagrany w duecie z Chrisem Brownem. Piosenka dotarła do #24 miejsca na Billboard Hot 100.

Piątym singlem z Talk That Talk został Where Have You Been, utwór wyprodukowany przez Calvina Harrisa. Jest to trzecia piosenka z albumu, do której nakręcono teledysk. Wideoklip, nagrywany w dniach 7-9 marca 2012 w studiu w Los Angeles, wyreżyserował Dave Meyers. Mimo tego, że Where Have You Been nie powtórzył szczęśliwej passy We Found Love, odniósł światowy sukces, docierając do #5 na Billboard Hot 100 i #1 na Billboard Hot Dance Club Songs.

Cockiness (Love It) to już ostatni singiel promujący album Talk That Talk. Został wydany jedynie w formie promocyjnej, bez teledysku, ale w postaci remiksu w duecie z raperem A$ap Rocky. Artyści wykonali wspólnie ten utwór na rozdaniu nagród MTV Video Music Awards 6 września 2012.

Album nie był bezpośrednio promowany trasą koncertową, a jedynie pojedynczymi występami w ramach festiwali, tzw. Summer Tour 2012.

Tracklista:

1. You Da One
2. Where Have You Been
3. We Found Love (feat. Calvin Harris)
4. Talk That Talk (feat. Jay-Z)
5. Cockiness (Love It)
6. Birthday Cake
7. We All Want Love
8. Drunk On Love
9. Roc Me Out
10. Watch n’Learn
11. Farewell

 

TTT DELUXE

 

Talk That Talk (Deluxe Edition):

1. You Da One
2. Where Have You Been
3. We Found Love (feat. Calvin Harris)
4. Talk That Talk (feat. Jay-Z)
5. Cockiness (Love It)
6. Birthday Cake
7. We All Want Love
8. Drunk On Love
9. Roc Me Out
10. Watch n’Learn
11. Farewell
12. Red Lipstick
13. Do Ya Thang
14. Fool In Love

Single:

1. We Found Love (feat. Calvin Harris) (wrzesień 2011)
2. You Da One (listopad 2011)
3. Talk That Talk (styczeń 2012)
4. Birthday Cake (Remix) (feat. Chris Brown) (marzec 2012)
5. Where Have You Been (maj 2012)
6. Cockiness (Love It) (Remix) (feat. A$ap Rocky) (wrzesień 2012)