Co wiemy o roli Rihanny w Bates Motel

„Nie, zdjęcia, na których Rihanna w ulewny wieczór prowadzi auto czy też wypycha walizkę pieniędzmi nie są ujęciami z nadchodzącego teledysku. Zanim piosenkarka dołączy do szajki złodziei Sandry Bullock w nadchodzącym filmie „Ocean’s 8”, wskrzesi do życia na ekranie jednego z najsłynniejszych gości Motelu Bates.

Po przeczytaniu wywiadu, którego Rihanna udzieliła na łamach listopadowego numeru Vanity Fair w 2015r., w którym wychwala „Bates Motel”, producenci serialu postawili w ciemno i zaproponowali gwieździe odtworzenie epizodycznej roli Marion Crane,  psycho-bohaterki, w którą wcieliła się Janet Leigh w filmie z 1960 roku. Jako że rola ta miała obejmować moment kulminacyjny scenariusza, kończący ostatni sezon serialu, zaczęli obawiać się odrzucenia propozycji przez piosenkarkę, jednak ku ich całkowitemu zaskoczeniu, RiRi przyjęła rolę.

„Była tym niezwykle podekscytowana!” – mówił producent wykonawczy Kerry Ehrin, który przyznał również, że atmosfera na planie była „podniosła” kiedy odbywały się nagrania z udziałem Rihanny w listopadzie. Ehrin dodał: “Potrzebowałem przepustki, żeby dostać się na własne miejsce na planie filmowym. Było to niecodzienne niczym wielkie wydarzenie!”

Fani z pewnością mają już pewne wyobrażenia sceny kulminacyjnej wątku Marion Crane. Chodzi oczywiście o słynną scenę śmierci pod prysznicem, która jawi się jako jeden z najbardziej szokujących obrazów zgonu w historii kina. Oryginalnym założeniem jest, iż bohaterka dla swojego chłopaka kradnie pieniądze szefa, ucieka i po drodze trafia do Bates Motel. Pod koniec pierwszego aktu filmu zostaje niespodziewanie zamordowana. Czy postać, którą odtworzy Rihanna czeka ten sam los?

rihanna2.thumb.jpg.132ea23cd68394a1991fc9544dfae1d7

„Czy scena prysznicowa będzie miała miejsce?” – rozmyśla Ehrin. Jedyne co mogę wam powiedzieć to to, że umiejscowiliśmy Marion w Bates Motel, nieodwrotnie. To zawsze było naszym celem, co więcej droga do jego osiągnięcia przysporzyła nam mnóstwo zabawy. Musicie sami zobaczyć i się przekonać!”

Jednak Ehrin zauważył, że serial zmierza w bardziej współczesnym kierunku aniżeli oryginał, jeśli chodzi o kwestię Marion. “Zdradzę wam jedynie, iż jest to jeden z moich ulubionych filmów.“– mówi Ehrin. “Jednak Marion Crane jest kobietą wykreowaną w latach 50-tych przez mężczyznę. Naszą intencją było przedstawienie tego co dzieje się w jej głowie, ukazanie jej skomplikowanego charakteru.” Aby to zrobić Kerry Ehrin sugeruje, że piąty sezon “Bates Motel” (zwany Łabędzią Piosenką) przedstawi wydarzenia, które nie zostały ukazane w oryginale Alfreda Hitchcocka. „Dwie różne wersje tej samej historii zderzą się ze sobą w bardzo wybuchowy sposób!” – mówi. Miejmy tylko nadzieję, że Rihanna spakowała buty pod prysznic!”
Źródło: EW

Czy wy też nie możecie się już doczekać efektów tej współpracy? Premiera piątego sezonu „Bates Motel” już 20 lutego!

bates1.thumb.jpg.3f16aac943d0acd54d2e40f05703a708

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *