Reżyserka o powstawaniu klipu do „Sledgehammer”

W czwartek (30 czerwca) światło dzienne ujrzał klip do utworu „Sledgehammer”, którym Rihanna promuje najnowszą część filmu Star Trek. Wideo jest pierwszym w historii teledyskiem nagranym przy użyciu kamer ALEXA IMAX 65mm. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat jego powstawania przeczytajcie poniższe wypowiedzi, którymi podzieliła się jego reżyserka Floria Sigismondi na łamach Entertainment WeeklyVogue i V.

Bardzo ściśle współpracowałam z makijażystą. Rihanna była za tatuażami na twarzy, co było niesamowite. Podobnie było w przypadku pozbycia się brwi. To była wyjątkowa charakteryzacja. Ona jest tak śmiała, wciąż próbuje nowych rzeczy, za co ją uwielbiamy. Dla reżysera jest to niczym spełnienie marzenia, kiedy ktoś naprawdę stara się spełnić jego oczekiwania, właśnie taką idealną postać przedstawiła nam Rihanna. Nawet w sposobie w jaki się porusza, w języku rąk i całego ciała, daje z siebie wszystko. To niesamowite, że na planie tyle razy wykonywała ten sam utwór, a jednak, w każdym jej występie było coś wyjątkowego. Naprawdę wspaniale się to oglądało.

Teledysk kręcony był w miejscu zwanym Trona Pinnacles, oddalonym o 4 godziny drogi od Los Angeles. Szukałam nieziemskich lokalizacji. Co prawda nagrywałam tam wcześniej, ale nie skorzystałam z tych materiałów. Dobrze znałam to miejsce, a technologia IMAX pozwoliła mi na jeszcze lepsze uchwycenie krajobrazu, aniżeli gdybym kręciła zwykłą kamerą.

Pierwszy raz współpracowałam z Rihanną. Już wcześniej rozmawiałyśmy o zrobieniu czegoś razem, więc kiedy tylko nadszedł na to czas wszystko poszło jak z płatka. Dla mnie ta współpraca była czymś więcej niż tylko wykreowaniem tej postaci. Poprzez jej język ciała i to wszystko, przez to, że byliśmy w samym środku pustkowia, poczuliśmy się nagle jakby wszystko inne straciło swój sens, a liczyła się tylko ta chwila, w tym miejscu jak z zaświatów.

Teledysk możecie oglądać zarówno poprzez VEVO jak i TIDAL! Jak Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *