Rihanna stworzy linię kosmetyków dla LVMH

The Kendo czyli część marki LVMH Moët Hennesy Louis Vuitton podpisało kontrakt z Rihanną, prawdopodobnie opiewający na 10 milionów dolarów. Umowa dotyczy stworzenia przez RiRi pełnej linii kosmetyków pod nazwą Fenty Beauty by Rihanna, która do sprzedaży trafiłaby jesienią 2017 roku, a dostępna byłaby głównie w linii sklepów Sephora, która jest własnością firmy LVMH. Na tą chwilę nie znamy dokładnych szczegółów współpracy, jednak David Suliteanu – dyrektor generalny Kendo uchylił rąbka tajemnicy mówiąc:

Fenty Beauty by Rihanna to wypełniony pięknem statek kosmiczny, który trafi do ogromnej i zróżnicowanej grupy odbiorców na całym świecie. Celujemy w gwiazdy.”
Dodał także, że Kendo jest zaszczycone możliwością współpracy z Rihanną.

Rihanna ma już na swoim koncie wiele projektów z markami kosmetycznymi. W 2013 roku współpracowała z MAC Cosmetics, wówczas stworzyła limitowaną kolekcję pod nazwą RiRi Hearts MAC, a w 2014 roku była również twarzą szminki Viva Glam, za fundusze z tej współpracy zostały opłacone badania nad AIDS. Również wydała już siedem zapachów dla marki Parlux Ltd. (o poszczególnych perfumach możecie przeczytać tutaj), które do tej pory są popularne w USA i wielu krajach Europy, przynosząc ogromne zyski.

„Nasza działalność z Rihanną wciąż się rozwija” – wspomniała Diana Espino, globalny wiceprezes działu marketingu i rozwoju marki. „Rihanna pozostaje na szczycie gwiazd i celebrytów, ponieważ to co produkuje autentycznie świadczy o niej jako o ikonie mody i trendsetterce rozrywki. Jest prawdziwą bizneswoman, o czym wiedzą też konsumenci.”

Linia kosmetyków od RiRi będzie trzecim większym projektem Kendo, zaraz po Kat Von D Beauty i Marc Jacobs Beauty.

Kendo daje Rih możliwość odegrania kluczowej roli w kształtowaniu swojej marki oraz obiecuje długoterminową współpracę. Firma planuje światową dystrybucję kosmetyków, więc na rynkach, gdzie nie ma sklepów Sephora, znajdzie innych sprzedawców detalicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *