ANTIDIARY – CLOSET – ZNACZENIE

Trzeci odsłonięty pokój ANTIdiaRY to SZAFA. Pokój pojawił się 4 grudnia.

Przed wejściem do samego pokoju możemy obejrzeć kolejny zwiastun.

W pierwszych scenach widzimy Rihannę, ubraną na biało, bardzo delikatnie, dziewczęco. Na szyi ma klucz, który znalazła po wyjściu z pierwszego pokoju. Pokojówki pokazują jej lustro, w którego odbiciu pojawia się dziecko ANTI. Bierze Rihannę za rękę i tym samym przechodzi do innego pomieszczenia. Rihanna podąża za swoim „marzeniem” i całkowicie zmienia swój wygląd.

Po zakończeniu się teaseru wchodzimy do Szafy. Poruszając się w prawą stronę widzimy dwie pokojówki. Kiedy na nie wskazujemy środkiem urządzenia mobilnego otwiera się kolejny filmik.

„Upiorne” pokojówki wydają się być przerażone. Przewodząca nimi kobieta ma zasłoniętą twarz centymetrami krawieckimi. Nagle pojawiają się drzwi (z sypialni R1). Atmosfera się zmienia. Kobiety zmotywowane są do działania. Zdejmują centymetry z twarzy Szefowej, a ta od razu ożywa i zaczyna nadzorować pracę pozostałych pokojówek.

Możemy zauważyć także, że twarz kobiety wymalowana jest alfabetem Braille’a.

Rozglądamy się po szafie.

W lustrach widzimy odbicie dziecka ANTI. Przechodzimy do aplikacji, która umożliwia nam stworzenie własnego avataru z dzieckiem i złotą koroną.

W pomieszczeniu ponownie widzimy telefon Samsung. Tutaj użytkownicy posiadający telefony Samsung Galaxy mogą odkryć kolejne 5 obrazki. Wszystkie nawiązują do krawiectwa i ponownie są w niebieskiej kolorystyce.

01 02 03 04

Jednym z obrazków jest karta przedarta na pół.

„Była sobie piękna dziewczyna, miała długie ciemne włosy i…
Gwiazdy w jej oczach, pewnego dnia się odnalazła…
DALEKO, POSZŁA DO TYŁU, ALE SZŁA DO PRZODU…
do miejsca w którym nigdy nie była…
wkroczyła w próżnie, jej oczy lśniły…
i wtedy niesamowita transf…”

Pokój ten nawiązuje do przemiany jaka zaszła w Rihannie przy okazji wydania trzeciego albumu „Good Girl Gone Bad”. Rihanna obcięła włosy i zmieniła styl na bardziej drapieżny. Wtedy też po raz pierwszy zdobyła większą kontrolę nad muzyką. Grzeczna dziewczynka stała się… niegrzeczną.

Transformacja ta pozwoliła stać się jej osobą, którą widzimy teraz. Uwolniła się od kontroli innych osób i pozostała sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *