Tatuaże

Oto lista wszystkich (znanych nam) tatuaży Rihanny:

1. NUTKI NA STOPIE

Nutki to pierwszy tatuaż Rihanny. Oczywiście został zainspirowany karierą muzyczną. Piosenkarka zrobiła go sobie w 2006 r. Kiedyś powiedziała ona, że muzyka jest w jej DNA. Teraz każdy może zauważyć, że także na jej nodze.

Aktualizacja: Tatuaż został przykryty przez zupełnie nowy! Patrz: Nr 17!

 

2. ASTROLOGICZNY ZNAK „RYBY” ZA JEJ UCHEM

Tatuaż został stworzony przez słynnego brazylijskiego tatuażystę, na którego wizytę trzeba zapisać się trzy lata wstecz! Na szczęście dla Rihanny, był on w Tokyo w tym samym czasie co ona i mógł go dla niej stworzyć od razu.

 

3. MODLITWA W SANSKRYCIE NA BIODRZE (2007)

Rihanna chciała mieć wytatuowaną modlitwę „Wybaczenie, Szczerość, Poskramianie, Kontrola”. Niestety w tatuażu jest błąd.

 

4. GWIAZDA W LEWYM UCHU

Gwiazdkę zrobiła sobie w popularnej dzielnicy The Village w Nowym Jorku. Przechodząc obok salonu tatuaży weszła i poprosiła o nowy.

 

5. ZDANIE PO ARABSKU NA BOKU KLATKIPIRSIOWEJ

Napis to dosłownie zdanie ‘Al Hurria fi Al Maseeh’ co po arbasku znaczy „Wolność w Bogu”.

 

6. „MLECZNA DROGA” NA SZYI I PLECACH

Początkowo tatuaż składał się z kilku gwiazdek na szyi. Tatuaż wykonała w Los Angeles. Później dokończył go słynny tatuażysta z owego jorku Bang Bang. Dodał „ścieżkę” gwiazdek na plecach oraz więcej na szyi.

 

7. CZASZKA Z KONARDKĄ

Rihanna zrobiła sobie ten tatuaż podczas pobytu w Miami.

 

8. SŁOWO „MIŁOŚĆ” NA PALCU LEWEJ RĘKI

Napis zrobiła w Los Angeles.

 

9. „SHHH” NA ŚRODKOWYM PALCU PRAWEJ RĘKI

To jest jeden z najczęściej kopiowanych tatuaży Rihanny. Taki sam zrobiła sobie wkrótce Lindsay Lohan i Lily Allen. Również wielu fanów zrobiła sobie ten „znak szczególny Rihanny”.

 

10.DATA „11 KWIETNIA 1986” NA JEJ LEWYM RAMIENIU

Rihanna zdecydowała sobie wytatuować datę urodzin jej najlepszej przyjaciółki Melissy. Melissa ma identyczny tatuaż w tym samym miejscu z datą urodzin Rihanny.

 

11. ZNAK PLEMIENNY NA PRAWEJ RĘCE PÓŹNIEJ POŁĄCZONY Z KORONKOWYM WZOREM

Rihanna zrobiła sobie ten tatuaż podczas pobytu w Nowej Zelandii. Został on zrobiony naturalną metodą, tak jak robiono tatuaże setki lat temu (bez użycia nowoczesnych, profesjonalnych igieł). Rihanna zdradziła:

„To ich [plemię Maori] tradycyjny tatuaż. Zawsze chciałam taki. Reprezentuje siłę i miłość”. Ale również dla takiego fana tatuaży jak Rihanna, metoda ma jedną wielką wadę: „Potwornie bolało!!”

tattoohand

W rok później Rihanna zdecydowała się na zmianę tatuażu. Tatuażyści BangBang i Cally-Jo przylecieli dla Rihanny specjalnie z Nowego Jorku na Dominikanę, aby ukończyć ten tatuaż. Zajęło im to mniej niż 11 godzin! Ukończenie tatuażu zajęło w sumie 3 sesje.

BangBang i Cally-Jo tatuowali na zmianę od godz. 19 do północy. Chcieli stworzyć coś dekoracyjnego, damskiego i seksownego. Musieli połączyć styl poprzedniego tatuażu. Był to najtrudniejszy tatuaż jaki BangBang robił dla Rihanny do tej pory.

 

12. PISTOLET

Rihanna zrobiła sobie ten tatuaż niedługo po tym jak została zaatakowana przez Chrisa. Podczas „regenerowania sił” w domu w Los Angeles, zaprosiła ulubionego tatuażystę z Nowego Jorku, Bang Bang, żeby zrobił jej nowy tatuaż. Początkowo miał on zrobić tylko tatuaż dla koleżanki w ramach prezentu urodzinowego. Ostatecznie jednak zdecydowała się zrobić także i jeden u siebie.

 

13. ZDANIE „NIGDY NIE PORAŻKA, ZAWSZE LEKCJA ” NA PRAWEJ ŁOPATCE

Rihanna odwiedziła słynny salon East Side Ink o drugiej w nocy. Wybrała swoje motto „Never a failure, always a lesson” pisane wspak, aby mogła je zawsze czytać w lustrze. Spryciara! Tatuaż wykonany jest w kolorze szarym, aby był bardziej subtelny. Kiedy reporterzy zapytalją, dlaczego wybrała takie motto odpowiedziała: „To jest moje życiowe hasło na wszystko, zamiast zamartwiać się rzeczami, które były błędem, trzeba traktować je jako lekcja”.

 

14. NAPIS „ZBUNTOWANA KWIAT” NA SZYI

Po tym jak pojawiły się pierwsze zdjęcia Rihanny z nowym tatuażem, media szybko wyśmiały jego błąd uznając, że po francusku przymiotnik powinien być prawidłowo jako drugie słowo, czyli fleur rebelle (zbuntowany kwiat). Jednak w SMSie wysłanym wcześniej przez Rihannę do swojego tatuażysty, który później został opublikowany w prasie Rihanna wytłumaczyła (a nawet przepowiedziała, że media będą się czepiać). „Rebelle Fleur tłumaczymy jako Bunt i Kwiat, a nie Zbuntowany Kwiat, to dwa rzeczowniki zatem „fleur” nie musi być jako pierwszy. Dla twojej informacji, bo na pewno będą o to pytać.” Później okazało się, że tatuaż powstał przy okazji kampanii jej linii perfum. Pierwsze perfumy „Reb’l Fleur” miały być właśnie odnośnikiem do „Fleur” (Kwiatu), natomiast drugi rzeczownik „Rebelle” określał drugą serię perfum! Tusz jest jaśniejszy.

 

15. KRZYŻYK (MARZEC 2012)

Tatuaż ponownie stworzony przez Bang Bang. Jego odcień jest jaśniejszy, gdyż tusz został rozcieńczony wodą. W związku z wieloma sesjami zdjęciowymi, które robi Rihanna, musiał on być dyskretny. Zdecydowali się umieścić go zatem na obojczyku, gdzie zawsze może go przykryć ubranie. Bang Bang zdradził, że bardzo podobał jej się efekt ostateczny, „Zawsze wariuje, gdy już skończymy, skacze w górę jak szesnastolatka, która właśnie dostała pierwszy samochód”.

 

16. „KOCHANEK” PO TYBETAŃSKU NA POŚLADKU (MARZEC 2012)

Podczas kolejnej „nocnej” wizyty w salonie tatuaży, Rihanna zdecydowała się zrobić napis w języku tybetańskim

 

17. SOKÓŁ NA PRAWEJ STOPIE (CZERWIEC 2012)

Rihanna zdecydowała się ukryć jej pierwszy tatuaż nutki. Zastąpił je przepiękny sokół, który jednocześnie przypomina kształtem pistolet. Rihanna napisała na Twitterze „Sokół: światło, które roświetla mrok! Nigdy nie zamykają oczu podczas snu”.

 

18. BOGINNI ISIS NA KLATCE PIERSIOWEJ (WRZESIEŃ 2012)

Tatuaż to hołd złożony jej zmarłej na raka babci. Rihanna napisała na Twitterze „Bogini Isis – Kobieta Kopletna – Wzór dla przyszłych pokoleń – #GranGranDolly – zawsze w moim sercu”. W mitologii egipskiej Isis to opiekunka rodzin, idealna matka i żona, a także przyjaciel niewolników, grzeszników i potępionych.

 

19. EGIPSKA KRÓLOWA NEFERTITI (STYCZEŃ 2013)

tattoo19

Nefertiti była ukochaną żoną króla Egiptu Echnatona. Jako królowa przybrała imię Neferneferuaton („Nadzwyczajna piękność Atona”). nadano jej wiele tytułów, m.in. „Księżniczka Dziedziczka”, „Wielka Wychwalana”, „Dama Łask”, „Słodka Miłości”.

20. 1988 (SIERPIEŃ 2015)

21

1988- rok urodzenia Rihanny