Umbrella

Tytuł: Umbrella feat. Jay-Z
Premiera: 26. kwietnia 2007
Reżyseria: Chris Applebaum
Lokalizacja: Los Angeles
Kompozytor: Christopher Stewart
Długość: 4:30
Album: Good Girl Gone Bad

 CIEKAWOSTKI:

  • Niektórzy twierdzą, że wydając ten singiel, Rihanna ściągnęła klątwę na Wielką Brytanię. Lato było jednym z najbardziej deszczowych w historii kraju. Magazyn „The Sun” zasugerował wręcz, aby zbojkotować utwór i zacząć słuchać takich piosenek jak „In the Summertime”.
  • Rihanna musiała prawie walczyć o ten utwór. The Dream zaprezentował go również Mary J. Blige i Britney Spears i obydwie były zainteresowane. Podczas gali Grammy Awards Rihanna podeszła do niego i powiedziała „Umbrella jest moja!”
  • Tricky Steward początkowo nie był pewien czy utwór ten powinien trafić do Rihanny. Ale po przesłuchaniu jej wersji partii „ella” wiedział, że mają doczynienia z czymś wielkim.
  • Chociaż nie wiadomo ile w tym prawdy, The Dream twierdzi, że na napisaniu tej piosenki zarobił 15 milionów dolarów, a każde „ella” w piosence jest warte ok. pół miliona. Kompozytorzy zarabiają jednak na ogół 300 tys. dolarów za przebój.
  • Kiedy reżyser teledysku zaproponował, aby Rihanna pojawiła się w nim pomalowana cała na srebno, wokalistka natychmiast wiedziała, że tak powinien wyglądać klip.
    Na planie zdjęciowym towarzyszyła jej rodzina.

TELEDYSK:

ZA KULISAMI: