Gdynia – 7 lipca 2013 r.

Tutaj znajdziecie wszystkie informacje na temat koncertu Rihanny w Gdyni – 7.07.2013

 

Koncert Rihanny w naszym kraju już 7 lipca!

 

Miejsce: Gdynia, lotnisko Kosakowo

Wejście: od godz. 17:00

Dojazd: link

Bilety: Golden Circle (258 zł), General Admission (198 zł), dostępne w AlterSklepie, w Empiku, w sklepach sieci Media Markt oraz Media Expert, w Saturnie, a także na ticketpro.pl!

 

Cofnijmy się w czasie do dn. 25 stycznia br, kiedy to dowiedzieliśmy się, że tak długo wyczekiwany przez nas koncert Rihanny, odbędzie się również w naszym kraju (a dokładnie w Gdyni)…Wcześniej były tylko domysły, pragnienie sprowadzenia RiRi do Polski, ciągła niepewność, zwątpienie, cieszące się z jej zapowiedzianych koncertów rzesze fanów z zagranicy i my, polscy fani, odkładający każdy grosz, po to by móc zobaczyć kolejne, świetnie zapowiadające się show Barbadoski. Diamonds World Tour to nie tylko genialne piosenki, dobrze przygotowana choreografia, czy tłum rozentuzjazmowanych fanów – to coś znacznie więcej, to przeżycie nie do opisania! To uśmiech na twarzy świadczący o naszym zadowoleniu, to nasze nogi ruszające się w takt muzyki, to krzyki i owacje będące podziękowaniem dla artystki, łzy wzruszenia i łzy ukazujące nasz smutek, że cały ten piękny dzień dobiega już końca…Ale nie smućmy się na zapas, wszak do samego koncertu zostało jeszcze pięć miesięcy, pięć długich miesięcy przygotowań, organizowania wyjazdu, noclegu, wyżywienia itd. I żeby Wam w tym pomóc, przygotowaliśmy dla Was specjalny informator, który jak mamy nadzieję, choć trochę pomoże Wam w tym całym “planowaniu” :->

 

AKTUALIZACJA: Tylko u nas. prosto z Radia Zet, treść wywiadu z Mikołajem Ziółkowskim, organizatorem Open’era oraz koncertu Rihanny, który jak wiadomo odbędzie się dzień po Heinekenie (również na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo). Naprawdę, warto to przeczytać! 

 

Zorganizowane wyjazdy i nie tylko:

Na rynku jest wiele firm specjalizujących się w organizacji wyjazdów na koncerty – my przedstawimy Wam kilka z nich, oferujących w miarę niskie ceny.

Na początek, Wyjazdownia – oferuje wyjazdy z Warszawy (99 zł), Poznania (99 zł), Wrocławia (139 zł) i Szczecina (99zł). Po szczegółowe informacje zapraszamy Was na stronę przewoźnika.

Kolejnym przewoźnikiem jest SmokTicket oferujący wyjazdy z Krakowa, Katowic i Częstochowy (169 zł). Po szczegółowe informacje zapraszamy Was na stronę przewoźnika.

I na koniec PolskiBus.com świadczący usługi przewozowe z różnych części Polski – cena takiego wyjazdu zależna jest m.in od daty rezerwacji biletu, im wcześniej, tym taniej. Firma ta nie oferuje niestety wyjazdów do Gdyni a jedynie do Gdańska, który jest świetnie skomunikowany z całym Trójmiastem. Po szczegółowe informacje zapraszamy Was na stronę przewoźnika.

 

Nocleg:

Jeśli chodzi o nocleg, najlepsze będą tanie pensjonaty, pokoje studenckie, prywatne kwatery lub jak ktoś woli, droższe, ale za to bardziej komfortowe hotele. Żeby pomóc Wam w znalezieniu w miarę taniego noclegu, przedstawiamy Wam specjalnie przystosowane do tego wyszukiwarki: Spanie.plCzasUrlopu.plNaWypoczynek.ple-turysta.plPewneNoclegi.pl oraz rezerwuje.pl.

 

Wyżywienie:

Najlepszym rozwiązaniem będą Bary Mleczne – szybko, smacznie i tanio!

 

Oto kilka gdyńskich barów mlecznych, barów szybkiej obsługi oraz restauracji:

 

“3-miejski Serwis Smaku” (bar mleczny): Gdynia, ul. Wolności 3, szczegóły na stronie: www.serwis-smaku.pl

“Bar Mleczny Słoneczny”  (bar mleczny): Gdynia, Antoniego Abrahama 58/60

“Bar Mleczny Smakosz” (bar mleczny): Gdynia, Chylońska 42

Bart & Lucci” (bar szybkiej obsługi):  Gdynia, pl. Kaszubski 17, szczegóły na stronie: www.bartlucci.pl

“Brooklyn Pizza” (pizzeria): Gdynia, pl. Kaszubski 11, szczegóły na stronie: www.brooklynpizza.pl

“Baranola Burger” (bar szybkiej obsługi): Gdynia, Świętojańska 128

“Don Kebab” (bar szybkiej obsługi): Gdynia, Władysława IV 20

“Jedyny Taki Kebab” (bar szybkiej obsługi): Gdynia, Świętojańska 82

“KFC”: Gdynia, Kcyńska 23 (wewnątrz supermarketu Tesco)

“MK Chicken”: Gdynia, Kcyńska 23

“Włoska Wyżerka”: Gdynia, Świętojańska 41

“cafe pizzeria & restaurant barbaresco”: Gdynia, Świętojańska 49, szczegóły na stronie: www.barbaresco.com.pl

“Taj Mahal”Restauracja Indyjska: Gdynia, wejscie od ul.Wladyslawa IV 43, szczegóły na stronie: www.tajmahal.com.pl

“Restauracja w Ogrodach”: Gdynia, Władysława IV 49a, szczegóły na stronie: www.wogrodach.pl

“Cozzi Ristorante”: Gdynia, Władysława IV 49F, szczegóły na stronie: www.cozzi.pl

 

Gdynia – ATRAKCJE!

 

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, co znajduje odbicie w jej zabudowie i atmosferze. Miejsce to cieszy się dużą popularnością szczególnie w sezonie letnim – turystów przyciąga bliskość morza i długie, piaszczyste plaże. W ciągu roku Gdynia odgrywa duże znaczenie jako jeden z najważniejszych portów morskich w Polsce, działa tu także duża stocznia.

Gdynia jest zarazem jednym z najlepiej z prosperujących centrów biznesu w Polsce. Razem z Gdańskiem i Sopotem tworzy niezwykle dynamicznie rozwijającą się aglomerację miejską, zwaną Trójmiastem.

Gdynia może być kuszącą propozycją zwłaszcza dla miłośników architektury okresu przedwojennego, gdyż najstarsza zabudowa w mieście pochodzi z lat 20. i 30. Turystom oferuje ona wiele innych atrakcji, w tym dwa statki-muzea: fregata Dar Pomorza i niszczyciel Błyskawica. Wielbicielom świata podwodnego polecamy odwiedzenie tutejszego Muzeum Oceanografii i Oceanarium.

W Gdyni jest tez wiele miejsc, gdzie można doskonale wypocząć – polecamy wizytę w pobliskim rezerwacie przyrody Kępa Redłowska lub w Orłowie. Amatorzy nocnych rozrywek i dobrych restauracji także z całą pewnością znajdą w Gdyni coś dla siebie. Odbywają się tu również dwa ważne wydarzenia kulturalne: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych i Summer Jazz Days.

 

 

Plaża:

 

Bulwar Nadmorski:

Dziś bulwar ma około 1500 metrów długości i prowadzi z plaży śródmiejskiej do Polanki Redłowskiej. Oprócz funkcji spacerowej pełni rolę falochronu zabezpieczającego stromy brzeg przed działaniem sztormów.W roku 1999 Zarząd Miasta postanowił zrobić z bulwaru miejsce reprezentacyjne. Konkurs na modernizację władze Gdyni ogłosiły wiosną 2000 roku. Przed architektami postawiono kilka warunków: budynki miały mieć jednorodną architekturę i wkomponować się w sąsiedztwo morskiego i leśnego krajobrazu.

 

 

Skwer Kościuszki:

Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Warto zwiedzić polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec – Dar Pomorza.

 

 

ORP Błyskawica:

 

Dar Pomorza:

 

 

Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz i oceanów dostarczy – Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie:

 

 

Ulica Świętojańska w Gdyni:

Ulica Świętojańska to najważniejsza, reprezentacyjna ulica Gdyni, licząca 1800 metrów długości i 24 metry szerokości. Stoi przy niej 150 kamienic i kilkaset lokali użytkowych, jak sklepy, restauracje, czy punkty usługowe.Ze względu na dużą ilość lokali handlowych ul. Świętojańska uznawana była za “salon handlowy” Gdyni.

 

 

Kamienna Góra:

Kamienna Góra to najmniejsza dzielnica Gdyni granicząca ze Śródmieściem (od północy i zachodu), Wzgórzem Św. Maksymiliana (od południa), oraz Morzem Bałtyckim od wschodu.

Kamienna Góra to dzielnica w całości położona na morenowym wzgórzu o tej samej nazwie będąca najmniejszą pod względem powierzchni dzielnicą Gdyni. Najwyższy punkt góry sięga wysokości 52 metrów.

 

 

Torpedownia w Babich Dołach:

Gdyńska torpedownia w Babich Dołach wybudowana została na kesonach zatopionych w odległości trzystu metrów od brzegu. Jednak nieremontowana i niewykorzystywana po wojnie popadła w ruinę, a basen portu uległ zamuleniu. Po wojnie zniszczono ostatni odcinek molo przy torpedowni, aby utrudnić dostęp do budynku.

Urządzenia z samej torpedowni i całego TWP w większości przejęte zostały przez Armię Czerwoną i wywiezione do ZSRR, gdzie prawdopodobnie nigdy nie były ponownie zmontowane i uruchomione. Pomost i zabudowania portu były do lat 80. XX wieku regularnie wykorzystywane przez wojskowych płetwonurków jako akwen do ćwiczeń.

Również – przez amatorów jachtingu i turystów latem przez wypoczywających na plaży. Ostatecznie resztki molo wysadzono w powietrze w połowie lat 90. XX wieku. Torpedownię, dzielnie opierającą się upływowi czasu, zmogły srogie zimy z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia – wtedy zawaliła się frontowa ściana, poważnie nadwyrężając konstrukcję budynku.

 

 

 

 

Kolibki Adventure Park:

Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Największy park rozrywki w Polsce, stworzony przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu. Nie bojących się ciekawych nowych wyzwań i przygód. Specjalnie dla Was na dawnym torze motocrossowym wśród pięknego lasu z widokiem na Zatokę Gdańską zostały przygotowane niezliczone atrakcje.

Wyjątkowo szeroka oferta Kolibki Adventure Park w Gdyni sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko lubi aktywny wypoczynek. Do wyboru mamy tu wręcz niezliczoną ilość różnego rodzaju propozycji – strzelnice, parki linowe, tor dla quadów, domki na drzewach, pole do paintballa, ściankę wspinaczkową, różne tory przeszkód czy nawet specjalnie przygotowaną osadę Indian. Poza tym organizowane są tu rajdy off road i imprezy tematyczne. Wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb i wieku, a zajęcia prowadzą doskonale wykwalifikowani instruktorzy z użyciem najwyższej klasy sprzętu. Potrafią oni pokazać tajniki każdej dyscypliny, a także opracowują pomysłowe scenariusze różnych gier i zabaw. Tutaj poczujecie prawdziwą adrenalinę i zobaczycie, jak smakuje przygoda.

 

 

Źródło informacji o Gdyni: najlepszy-wypoczynek.pltargiturystyczneonline.pl

Wkrótce aktualizacja strony: pojawią się m.in informacje o atrakcjach, jakie można sobie zapewnić w Gdańsku i Sopocie, wszak Trójmiasto to nie tylko sama Gdynia :)