ANTIdiaRY – The Studio – Znaczenie

Prosiliście o podsumowanie wszystkiego co wiemy o każdym z dotychczas otwartych pokoi ANTIdiaRY zatem odpowiedzi znajdziecie poniżej!

28 listopada Rihanna odsłoniła 2 pokój ANTIdiaRY – Studio.

„Wkroczyła w przestrzeń ciszy i odkryła siłę dźwięku. Tutaj narodziła się jej siła.”

Przed wejściem do pokoju ponownie mogliśmy obejrzeć krótką zapowiedź wideo.

W przeciwieństwie do pierwszego pokoju, gdzie dominował delikatny dźwięk fortepianu, tutaj słyszymy już muzykę elektroniczną. Fani bez wątpienia rozpoznali fragment utworu, którym Rihanna rozpoczynała ostatnie koncerty – piosenki „Only if For A Night” (sample utworu Florence + The Machine).

Ponownie, aby rozejrzeć się po pomieszczeniu musimy obracać się wraz z naszym urządzeniem mobilnym. Kiedy wskazujemy środkiem ekranu na jakiś przedmiot możemy sprawdźcić co kryje.

Po prawej stronie widzimy telefon Samsunga leżący na głośniku. Więcej mogą zobaczyć wyłącznie właściciele telefonów Samsung Galaxy.

Telefon kryje 5 tajemniczych obrazków. Wszystkie łączy kolor niebieski. Ostatnie zdjęcie przenosi nas na Instagram IAmTheKeyHolder.

Poruszając się dalej po pomieszczeniu w prawą stronę widzimy jeszcze większy głośnik. Tutaj otwiera się audio i słyszymy głos „dziecka ANTI”.

„Mój głos to moja siła. Moje znamie będzie wieczne. Transformacja nadchodzi i siła jest w liczbach.”

Idąc dalej w prawą stronę widzimy odbicie mężczyzny. Ładuje się nam mapa w 3 częściach. Połączyliśmy je dla Was w całość.

Bez wątpienia jest to całe ANTIdiaRY z poszczególnymi pokojami. Widzimy plan Sypialni, Studio oraz pozostałe do odkrycia pokoje.

„Cisza wiruje wokół mnie. Trująca siła gaśnie i wkrótce nadejdzie nowy początek.”

W pokoju widzimy również stojącego mężczyznę ubranego na czarno. Kiedy na niego wskazujemy słyszymy wiadomość przekazywaną przez różne głosy – zarówno męskie jak i damskie.

Mój głos to moja siła. Twoja twarz wyłania się z cieni. Transformacja nadchodzi. Świat zobaczy kim jestem. Podążam za Tobą w ciemność. Obudzimy wielkość. Jest złoto na końcu tej podróży. Jak zagłuszyć hałas. Nie ma końca. Tylko nowe początki.”

Co to wszystko może oznaczać?

Interpretacje są różne. Drugi pokój bez wątpienia nawiązuje do drugiej „ery” w karierze Rihanny. Album „Music Of The Sun” złożony był z utworów, które Rihanna nagrała jako swoje pierwsze demo. To ten album zagwarantował jej podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią Def Jam. Jednak to właśnie „A Girl Like Me”, jej drugi album, pozwolił w pełni „doświadczyć muzyki”. Miała już na swoim koncie mocny debiut w postaci „Pon De Replay”, musiała więc dowieść, że nie jest jedynie gwiazdką jednego przeboju. Za jej sukcesem „stali” już ludzie z wytwórni, managmentu, producenci. To właśnie prawdopodobnie do nich nawiązuje 8 postaci pojawiających się za Rihanną w trailerze tego pokoju.

O ile pierwszy pokój nawiązywał bardziej do opuszczenia rodzinnego domu Barbados to „Studio” jest już ściśle związane z samą muzyką – muzyką, która zawładnęła Rihanną. Muzyką, która pozwoliła jej kroczyć dalej… podążać do „złota” jakim jest jej ósmy album – ANTI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *